2017-01-10 04:14 pm

Книга жалоб

Пишите вопросы и предложения.

Upd. Заранее сорри, если какие-то посты буду мочить. Чтоб не захламлялась тема.
Все Ваши комментарии мне очень важны. Я все буду принимать к сведению. Важное оставлять, достойное отдельной темы переносить.

Upd. Чтобы избежать ошибок с датами, пришлось на этот пост прилипить внеочередную дату, поэтому он уйдет из Ваших лент.
2015-10-28 02:31 pm

(no subject)

Головою нашої комісії був студент, який до того ніколи не приймав участі роботі ДВК. Крім нього головами було, ще декілька його однокурсників. Квота соціалістів.
Благо нам дуже легко вдавалося блокувати його заскоки.
Десь біля дванадцятої він почав випадати з процесу. Зовні, це було схоже, що він починає грипувати.
Фактично з середини підрахунку він був відсутній.
Його заступник - дівчинка без досвіду, також була не помітна. Може це й є наша українська особливість: здатність до самоорганізації в критичній ситуації. Самоорганізувалися.
Я повинен був разом з головою здавати місто.
По приїзду в ТВК стало зрозуміло, що клієнт в дуже поганому стані. Він сходив до аптеки. Допомоги не вимагає, але його періодично рве. Поклав його й дівчинку спати.
До зали ми його майже заносили, там він знову заснув. Зовні здавалося, що в нього грип. Тут виявилося, що ті що здавали область, вони здалися, але частинах їх документів у нас і їх треба довести. Перевірити раніше я це не міг, добре хоч знав у лице куратора, яка перевірила, що те що треба здати нам ми привезли. Секретар сказала, що до нас приїде гонець, який відвезе "зайві" документи в обласну ТВК.
Через 5 хвилин, мені спробували запропонувати після того як ми здамося власноруч відвести документи в обласну. Дивуюсь, як мені в той час вистачило словникового запасу нагадати секретарю, що в комісії є ще члени ДВК, які повинні бути на дільниці, але вже 5ту годину спочивають вдома.
За 3 хвилини перед виходом на сцену, я розтурхав голову, але замість сцени він запросив видати йому пакет бо його нудить. Послав його в туалет, а сам здаватись.
Далі, цей напівпритомний голова ще спробував залишити мене чекати гінця, бо йому треба на пари!!!
Поки доїхав до машини та завіз протоколи, телефон.
Телефонують з державного реєстру фрунзенського району, питають, чи не знаю я <Прізвище> <Імя>. Це голова. Знаю.
- А чего вы его бросили? Он пропал. Его ищет мать. Она поставила на уши пол Харькова. У него сахарный диабет!
- Я его не бросил, а оставил в дзержинском исполкоме ждать заместителяв окружении 200 человек...
- (перебивает) Как вы могли его бросить, он же болен....
- (перебиваю) Девушка, я только что без сна отработал 31 час членов ДВК. Когда я его видел в последний раз - час назад, он был конечно болен, но вполне адекватен и собирался ехать на пары, а то что у него диабет, я сейчас от вас слышу впервые...
Зателефонував заступнику, вона підтвердила, що вони зустрілися, він був в адекваті й збирався кудись їхати.
Якось так.
2015-10-28 11:31 am

(no subject)

Настав час поділитися власними враженнями від #вибори.
Я пройшов всі стадії від отримання бюлетенів, їх підрахунку, маркуванню та "печатанию", через підготовку дільниці, день голосування, підрахунок, написання протоколів, аж до здачі протоколів та бюлетенів в ТВК замість голови (про цього кадра буде окремо).
***
Коаліції повинно бути соромно, що в 2015 році був прийнятий цей закон про місцеві вибори. Це ганьба.
На нашій дільниці результати виборів були пораховані до першої години, до третьої ми писали протоколи, до шостої інші документи.
Я розумію, що громадяни (в середньому по палаті) моєї країни, ще готові продавати свої голоси, тому електронне голосування на дому на зразок Естонії нам ще не доречно. Але ж...
Цього рукописного аду можна було уникнути, встановивши на кожній дільниці термінал, через який можна було внести данні в базу даних, затвердити їх ЕЦП членів ДВК в присутності спостерігачів. Роздрукувати готові протоколи і підписати їх за 30 хвилин максимум. поки ми їхали в ТВК, там могли би перевірити данні, прийняти в нас "первічку", не зачитуючи зі сцени ті протоколи, тому що вони вже були б доступні сайті будь кому.
Нагадаю, макулатура вкрала 5 годин нашого життя, чекання в черзі ще 4,5.
Середній вік комісії 34 років. 6 з них студенти. Так от, вони вже ніколи в житті не будуть працювати членами ДВК. Гарантую на 99%.
***
Можу гарантувати, що на нашій дільниці незважаючи на невеличкі процедурні відхилення від букви закону, волевиявлення зафіксовано достовірно. Суттєво спаплюжити результат не було можливості ні в кого. Комісія відпрацювала в цілому добре. Я проконтролював результат до ТВК. Далі повноваження закінчились.
***
Перше, що побачив у ФБ, коли з'явилась хвилинка, це те що бабушки знову обирають нам майбутнє, та заклики до молоді прийти на вибори. Я маю вам, що сказати.
Наша дільниця - це студентські гуртожитки. Середній вік 23+/-2.
Як мінімум два гуртожитки (Інфіз - не плутати з інженерно-фізичним, та Общепіт) кошмарили студеїв весь день, їм не давали спати і гнали на вибори і у восьмій, і в час по обіді і в чотири.
Звісно, їм казали за кого голосувати. О десятій штаб знав про це...
Частина з молоді пошкодила бюлетені, а частина вдалась до протестного голосування. Саме тому сморчок отримав менше 50%, а Дарт Вейдер та його блок зовсім трошки не дотягнули до #Сітенко та #Самопоміч.
Власне ось вам і відповідь на риторичні запитання. В цій країні виросло покоління Вконтакті, яке може в знак протесту лише поржати.
***
По обіді, розговорився з парою молодих членів ДВК, коли впевнився, що вони вже не підуть голосувати. При чому один з них сам почав мене розпитувати чому за сморчка не можна голосувати.
- Почему нельзя голосовать за Кернеса?
- Потому, что он вор.
- Я сам родом из Запорожья, по сравнению с ним Алексеевка, на которой живу цветущий сад. здесь хорошие дороги, чисто, освещение.
- Но ведь он же вор!
- Ну и что? Остальные тоже воруют, но этот что-то делает.
- А ты знаешь, что первой "профессией" Кернеса были наперстки? Он прекрасно знает, что лох сначала должен выиграть, чтобы его потом раздеть как липку? А ты знаешь, что он должен был сделать в 3-4 раза больше, чем сделал? А ты знаешь, что ради парка Горького заложили всю коммунальную собственность по ул.Сумской? Твое Запорожье в отличие от Харькова не имело возможности брать кредиты под гос.гарантии под Евро2012. Я не удивлюсь, если узнаю, что Харьков на грани банкротства, и будет отдавать долги следующие лет двадцать...
Я ще хвилин 40 мив йому мозок. Йому та ще одному колезы. Схоже ще кілька людей подивляться на "лавочки" під іншим кутом.
***
Ось де трагедія, молодь готова голосувати за крадіїв, якщо вони зроблять Гепаленд. Якщо на неї натиснути, то вона в пику обере клоуна.
***
Дивлячись на результати по місту, зрозуміло (хоча це було очевидно й до виборів), що на Україні немає людини здатної виграти вибори в Кернеса в чесному двобої.
Таж Самопоміч повинна була це розуміти. Намагались швидким висування Сітенка в якості єдиного кандидата обскакати колег по демократичному флангу і вскочити в дамки.
Вухо від оселедця (с).
Кернеса на цих виборах можна було перемогти лише, як би його не було в списках. Для цього потрібно було розслідувати діяльність комунальних підприємств, там багато. Я розумію, що влада гальмує, але це ж могли зробити журналісти. А по знайденим кейсам вимагати роботи прокуратури, саботаж якої треба було давити через суди.
Часу було вдосталь. Розумію, що можливо #солнцеликий важко вхопити за руку, але за останній рік навколо нього була можливість створити випалене коло, всі його поплічники мали бути під слідством. В цьому випадку й у #виродження було б менше ресурсів і кадрів.
А власне #виродження була можливість обійти легко, але за для цього повинен був бути лише один його конкурент. Лише один демократичний ліберальний блок.
Тому ще раз поздоровляю #Самопоміч з поразкою. Вона заслужена. Недопрацювали. Стратегічно. З тактикою все добре, інших обійшли.
***
День виборів. Дільниця 631108. Голос з кабінки:
"Ого, сколько букв!!!"
***
Це не все, далі буде.
2015-10-23 11:56 am

Вибори

***
На місцевих виборах 2015 я член ДВК від Самопомічі. Це не душевний поклик, послуга.
***

На першому засіданні ДВК виявилось, що голова вже є членом іншої ДВК від іншої партії. В нашій вона по квоті від "Соціалістів". Підозрюю, що вони просто взяли свою базу з минулих виборів і сфальшували заяви на членів ДВК.

***

Досвідчені колеги на першому ж засіданні намагались (не маючи на це права, це компетенція ТВК) обрати головою, когось з новачків.

***

Заступник голови - мати з двомісячною дитиною. Заяви на членів ДВК писались місяць тому. Намагалась відмовитись, але бувалі вмовили залишитись.

***

Перше враження, що 80% членів прийшли тупо заробити грошей: добові, премія, гонорари від партій.

***

Друге враження: не менше 95%.
***

Половина членів ДВК працюють членами ДВК більше 5 разів, "професіонали". Майже 40% студенти. Трое вчителі тієї школи.
***

Вчительки відразу почали збирати кошти на обід, на чай-каву-печиво, на обід 3 ментам+1 пожежник. Підозрюю професійну деформацію та непорядність. Хоча буду приємно здивований, якщо побачу обіцяний реальний звіт про витрати.
***

За 2 тижні до виборів я почав цікавитись чи буде в нас тренінг від політсили.
***

Тренінг провели за тиждень до виборів. Єдиний тренінг для спостерігачів та членів ДВК. Там були не всі члени ДВК, але виявилося, що серед них немає жодного голови, заступника або секретаря.
***

Наступного дня телефонували зі штабу. Спитали чи склав я присягу, чи почала працювати ДВК та нагадали, що в день виборів я повинен знаходитись на дільниці з 7 ранку і до закінчення підрахунку голосів, та кинули слухавку.
***

Нам призначили нового голову. Ніколи раніше на виборах участі не приймав. Балакучий. Студент. Авіаційний. Гордо каже, що буде авіаконструктором. Хоча по закінченню мріє жити у Абхазії. Їздить туди по можливості відпочивати двічі на рік до друзів сина "президента". Збирається зробити там карколомну кар'єру.
***

На моє прохання: "Без політики", голова дві години розповідав, як він автостопом відвідав Середню Азію, як там гарно жити, про гарне життя в Афганистані, та про згадану Абхазію, почавши з того, що на його думку ця війна, лише тому, що хтось заробляє ній гроші. А в Харкові немає безплатних ліків.
***

Його однокурсники голови ще в чотирьох ДВК.
***

Одного члена ДВК виведено зі складу рішенням ТВК.
***

Єдиний член ДВК, який за 3 доби до виборів не склав присягу, та не приступив до роботи, є представником "Нової держави" (це нова назва комуністів).
***

В крайній до виборів четвер знову телефонували зі штабу. "За для покращення комунікації" (цитата) спитали номер моєї дільниці.

2015-06-12 06:33 am
Entry tags:

І знову про мову

Десь у 2004/5 роках в мене було питання чому мало книг українською. Якщо правильно пам'ятаю, то я його ставив оточуючим.

В цілому відповідь, була приблизна така: "Нет смысла. Рынок существенно меньше русского. Те кто говорят на украинском и на русском прочитают, а русскоговорящие мову не поймут. А любому автору важнее максимальная аудитория."

І ось якось мені цей аргумент про гроші і кількість читачів не дуже подобався, але що відповісти не знайшовся...

Литовців, латвійців, естонців та грузин на порядок менше ніж українців, але ж ніхто не пропонує їм писати/читати на російській замість національної. Дуже добре, що за ці 10 років в українській літературі вже є чого читати: з'явилось багато молодих талановитих письменників, а хтось з "старих" авторів отримав заслужену популярність. Зрозуміло, що вони не стали мільйонерами, але вони пишуть, видаються і читаються, чого ще бажати митцю?!

Цікаво, а що дало поштовх?

P.S. зрозуміло, що й 10 років тому було що читати, але пропозиція була набагато менше. Треба було шукати. Та й шукав я погано.
2014-10-27 05:27 pm

проВибори

Вибір зроблено.
Зараз відомі лише результати exit-polls. Самий влучний коментар дав Pavlo Sheremeta:
"Добре, що це покоління українців бачить демократію і Раду без комуністів. Але виглядає, що справжні реформи побачить лише наступне покоління."
На жаль.
Ці вибори принесли мені багато розчарувань.
1. Скільки народ не вимагав змін та оновлення, все одно проголосував за "старих": БПП, НФ, ОБ, Батьківщину.
2. БПП як пилосос всмоктав майже весь бруд української політики, за винятком зовсім одіозних чи надто багатих. Це стало можливим завдяки власним амбіціям Порошенка, який намагається залишитись в історії зі знаком +, який пам'ятає Ющенка, тому намагався створити підконтрольний парламент. Весь цей бруд можливо міцно тримати за яйця. Тут ми маємо солодку пігулку, завдячуючи "пилососу", бажаючих голосувати за його блок виявилось вдвічі менше ніж за нього.
3. В Раду пройшли лише ті партії, які проводили потужну рекламну компанію по телебаченню. З ТВ рекламою не пройшли маргінали на зразок Тигипкі та інтернет партії. З українських сил не пройшли партії без ТВ реклами: Громадянська позиція+Демальянс і Правий Сектор. Висновок: вибори в Раду, як і раніше змагання великих гаманців.
4. Багато з мажоритарників, не афішуючи до виборів, вже фактично з Порошенком домовились. Доходить до анекдотів. Знаю про один з округів. Кандидата від БПП немає. Два головних конкурента по округу ведуть дуже жорстку компанію. Переможець буде у фракції Порошенка, в незалежності від того хто отримає перемогу.
5. Погано, що не було єдиної партії Майдану. Не стара трійка Свобода, Батьківщина+Фронт змін та Удар, а нові або принципові й не забруднені старі сили.
6. В мажоритарці також погано. Демократичні або такі що причисляють себе до них депутати конкурували, а старі риги виграють. В мене склалось враження, що це так сталось не без благословення з Банкової. Приклад:
Денис Андрус через мордокнигу:

"Все претензии к харьковской молодежи, мало ходившей на выборы, к харьковчанам по поводу того, кого они выбрали - это всего лишь ЭХО. А где же сам звук, породивший эхо?
Рассмотрим 170 округ, который мы объездили вместе с Світовим конгресом українців.
Источник звука - вот он:

Святаш Дмитро Володимирович , самовисування 34.62
Родзинський Анатолій Анатолійович , БПП 16.37
Котуков Олександр Анатолійович , "САМОПОМІЧ" 11.74
Авдєєва Лілія Геннадіївна , "Батьківщина" 9.01
Протопопов Роман Ярославович , "НАРОДНИЙ ФРОНТ" 5.83
Савинська Надія Олександрівна , "Демальянс" 2.77

Святаш набрал аж на 11% меньше чем вся эта куча.
То о чем мы говорили ПЕРЕД выборами: Демократический блок, где же Ваш общий кандидат?"

Від себе додам, що Родзинський рідкісне гуано, але як би замість всіх інших був би один, то він би відняв би голосів у Родзинського, якому досталось голосів завдяки рейтинга президента.

Я довго вагався за кого голосувати. Мій шорт-лист був такий: Громадянська позиція+Демальянс, Правий сектор, Самопоміч (за алфавітом). Велике бажання було голосувати саме за Самопоміч, але чим ближче був день виборів, тим менше було бажання. Без фактів. Щось не подобається. Склонявся за Правий сектор. Але подивився на останню соціологію, і голосував таки за ГП+ДА. В разі їх подолання п'яти відсоткового бар'єру мій голос за них давав би більшу "користь" ніж він же відданий за Самопоміч.
Головна їх проблема в тому, що вони не використовували ТВ рекламу. Результат був би значно кращий. Я навмисно не оцінюю цей факт з точки зору мотивів і дій блоку. Повторюсь, прикро що голосували не за програми, а за телевізійну картинку. Наслідок: недоотримані голоси.
На друге місто я би поставив недоробку збоку ГП, молодь з Демальянсу треба було ставити на перші місця, не на 2 та 4, а на 1 та 2. Наслідок: недоотримані голоси.
Третім серйозним недоліком, вважаю те, що Демальянс не довів до свого електорату, чому власне він йде разом з ГП. Наслідок: втрачені на користь Самопомочі голоси.
Взагалі 3,5-3,8% ГП+ДА - це втрати Майдану. Не знаю чому так сталося, але мені дуже прикро, що не було блоку Самопоміч+Громадянська позиція+Демальянс.

Але є одне але, як любить казати Майкл Щур, яке мені дуже подобається. Не зважаючи на симпатію до Гриценка, мені дуже сподобалось, що коли були оголошені результати exit-polls, він заявив о бажанні покинути пост голови партії після оголошення офіційних результатів. Він завжди казав, що Це безпрецедентний крок в новітній історії України. До того партії створювались під лідера і фактично припиняли своє існування разом з крахом політичної кар'ери цього лідера. Сподіваюсь, що це піде на користь партії.

2014-10-16 03:03 pm

проНавального

Чесно, я здивувався. Спочатку. Думав.
Ну ні як в мене в голові не укладалось, що людина, яка бореться за верховенство права, може бути аж настільки недолугою. Проте, не дивлячись на порушення Московією міжнародного права в конфлікті з Україною, визнаючи це, він не вважає за потрібне повернути Україні окуповані території... Звичайний імперець.
Мда, ось так роки праці та репутація перекреслюються в одну мить. Дивно, що він і далі буде вимагати, щоб по відношенні до нього виконувались закони і ніхто не утискав його прав.
Сподіваюсь, його домашній арешт буде подовжено до кінця правління ВВХ, а ще краще до повернення Україні окупованих території та сплати повної сплати репарацій.
----
Пряма мова:
15/10/2014
А. ВЕНЕДИКТОВ Крым наш?
А. НАВАЛЬНЫЙ: Крым – тех людей, которые живут в Крыму.
А. ВЕНЕДИКТОВ: Вы не уйдете от ответа. Крым наш? Крым – российский?
А. НАВАЛЬНЫЙ: Крым, конечно, сейчас де-факто принадлежит России.
А. ВЕНЕДИКТОВ: Считаете, что...
А. НАВАЛЬНЫЙ: Я считаю, что, несмотря на то, что Крым был захвачен с вопиющим нарушением всех международных норм, тем не менее реалии таковы, что Крым сейчас является частью РФ. И давайте не будем обманывать себя. И украинцам я сильно советую тоже не обманывать себя. Он останется частью России и больше никогда в обозримом будущем не станет частью Украины.
А. ВЕНЕДИКТОВ: Вот в этом смысле вопрос был замечательный. Если вы станете президентом, вы попробуете вернуть Крым Украине?
А. НАВАЛЬНЫЙ: Крым – это бутерброд с колбасой, что ли, чтобы его туда-сюда возвращать? Вот я не считаю...
А. ВЕНЕДИКТОВ: Оказалось, что да.
2014-09-30 11:04 am

про чЛєніна

В неділю 28/09/2014 таки завалили головного харківського чЛєніна. Ура!
Завалили та майже повністю знищили. Тепер він займе своє місце в музеї тоталітаризму пошматованим.
До речі зробили те, що не дали зробити в останні дні лютого. Забалакали. Розповідали про можливе руйнування метрополітену, про складність демонтажу, про розмір. Багато, що говорили. Про між тим міська влада казала, що на перенос пам'ятника потрібно 5 місяців. А потім був захват ОДА рашистами. Війна. І вже здавалось, що це знову на роки... Власне кажучи, на мою думку його треба було таки зняти цивільно й перенести в той самий музей тоталітаризму... Я б задоволенням привів би туди дітей та онуків, показати, як то було при СРСР.
Міська влада навмисно зволікала. Пройшло 7 (Сім!!!) місяців. Гепі та #СвідкамЛєніна було потрібно, щоб цей ідол височів саме по серед міста на самому великому майдані Європи. Дочекались.
А він виявився порожнім, як вся його хвороблива ідея про комунізм. Він падіння істукана пошкоджена лише одна гранітна плита біля постаменту.
Добре, що його вже немає. Над півторамільйоним містом не повинен стояти пам'ятник кату особисто відповідального за страту та покаліченні життя мільйонів людей.
Десь пару тижні тому звалили й у Старому Салтові.
У місцевої влади залишається все менше можливостей зберегти для музеїв бодай декілька ідолів.
Вчора ввечері друг з Самооборони попросив приєднатись до них за для охорони намета волонтерів, збираючих гроші на армію, встановленого на Майдані через дорогу від ОДА, навпроти постаменту з взуттям чЛєніна. Зараз цей постамент прикрашають аж три прапори України. Весь день #грустнаявата робила плач на капищі. Відмивала постамент, несла квіти. А ще збиралась валити пам'ятник Шевченку...
Поки були там. Почув багато цікавого.
Ввечері, я не дочекався, Ультрас Металісту підійшли до вати на відстань 30 метрів. Та заспівали їм гімн. #СвідківЛєніна від такого "знущання" стало зовсім мало, розбіглися...
Зараз по соцмережах вату збирають на 4/10. Валити "Дівчинку на шарі".
-----
Із розмов.
Таксист. Бере на вокзалі жінку з дитиною років 8. Вона просить відвести її в Symbol (один з найдорожчих бутиків Харкова) на Майдан Свободи, там вона забере відкладені речі, а потім її треба відвести далі. Поки їдуть слово за слово. Виявляються "біженці" з Луганська. Коли мати йде до магазина, він щоб скоротати час розпитує дівчинку. Набор стандартний, як звуть, як діла, де тато. "А папа мочит украинских хохлов"...
Далі вони їхали на іншому таксі.
Його дружина пече піроги для поранених, що лікуються в харківському військовому шпиталі, а він їх відвозить. Каже раніше заходив до палат, зараз вже важко, не може.
2014-09-18 09:51 am

Про "псковские десантники"

От коли вони плакали на відео, відпустіть до дому-звільнюсь з армії, мені не дуже вірилось.
Коли через пару днів з'явилось зараз вже загально відоме групове фото, на якому вони під час анексії Криму, я не вірив зовсім.
Вчора прочитав, що вони всі вирішили залишитись в лавах москальської терористичної армії. Все встало на свої місця.
Я не пам'ятаю, чи були серед них офіцери. Але мені здається, що поняття честі повинно бути й у рядового солдата. Хоча, які вони солдати. Солдат - це Захисник. А це так, бруд цивілізацій. Окупанти, вбивці.
Сподіваюсь, я дочекаюсь, коли вони будуть покарані. Що це станеться, сумнівів немаю.
Цікаво, а їх і на далі будуть брати в полон, чи вбивати як скажених собак?

1280023_original
2014-09-12 12:23 pm

(no subject)

Тиждень відпочиваємо в ...
Весь цей час в небі постійно літаки. Зранку і до сутінок. Літають високо. Схоже на 24-ті сушки...
Згадав як влітку 1989-го відпочивав в піонертаборі біля Кочетка. Саме так тоді кожного дня в небі були літаки. Там поблизу був чугуївський полігон.
Стільки ж літаків в небі було в 1994 в Саках. Там москалі тренувались на палубному тренажері...
Такого траффіка в небі над ... я ніколи не бачив.
Схоже наші не гають часу. Приємно цим здивований.
2014-08-07 05:28 pm

в супермаркеті

Свідком, а потім і учасником цього випадку десь пару тижнів тому була моя Алла.
Харків. Супермаркет. За касами в напрямку виходу йшла мама, за нею трохи позаду йшов хлопчик років 5-6. В жовто-блакитній футболці.
До них ззаду підійшов чоловік... Уважно роздивився хлопчика зо всіх сторін. Потім чіпляє хлопчика пальцем за комірець футболки і підіймає за комір так, що хлопчик починає задихатися. Бридливо кривиться: "Хохлятина!"
Алла все це бачить. Підбігає до них, намагається привернути увагу матері, до того, що відбувається у неї за спиною. Як виявилось через декілька секунд, мати з сином були не самі. З ним був батько, який також все бачив й швиденько підбіг. Звісно, що він зробив єдине, що в такому разі зробив будь хто. Сходу дав цьому козлу в морду.
Воно впало, а з кишені в нього випав паспорт. Російський.
Русский мир, твою мать...

upd. Алла зробила зауваження. Не пальцем за комірець, а всією п'ятірнею за футболку.
2014-07-24 05:22 pm

(no subject)

Можливо сьогодні такий день. Але сьогодні не можу відігнати думки про війну. Там дійсно війна. Війна за мир. Ось така банальна річ.
Майже на всіх пам'ятниках загиблим в ВВВ написано "Бережіть мир!"
Тепер про це знає вся Україна.
Але знову немає єдності, хоча про це кажуть з екрану. Так Україна згуртована, як ніколи за останні роки. До речі мені здається за останні 100 років точно не було такого єднання. Але все ж таки через неї пройшов новий тектонічний розкол. На тих кому потрібна Україна й тих хто до неї байдужі (або її відкрито ненавидять). Перші за війну в ім'я миру, інші вимагають зупинити війну за будь-яку ціну...
Перші розуміють, що треба перемогти, або буде продовження на інших територіях.
Інші не розуміють, що будь-який мир без перемоги, це все одно продовження війни. Пізніше, але вже на нових територіях. Або добровільна ліквідація України. Їх влаштовує останнє. Їм вона не потрібна. Вони згодні жити на Московії. Більшості з них бажано б жити в СРСР, але його вже нема, тому підійде й Московія. Їм потрібно жити в сильнії державі, яка про них "піклується". Їм не потрібна свобода. Їх не цікавить наполегливою працею зробити сильною Україну. Вони бажають, як в пізньому СРСР, отримувати. Вони не розуміють, яку ціну за те сплатили минулі покоління. Вони не розуміють, яку ціну за те платили власне вони. Вони не розуміють, яку ціну ми продовжуємо сплачувати. Вони не бачать, що зараз живуть краще ніж жили до того.
Є декілька відмінностей між Україною та СРСР.
Вони живуть в країні, якої ні хто в світі не боявся. Яка ні для кого в світі не становила загрози.
Інша відмінність, це немає чіткого плану на все життя. Хоча його не могло бути в СРСР в принципі. Але ілюзію цього їм було вкладено.
І остання дуже важлива розбіжність. Україна ніколи не вимагала її любити. Вона ніколи не змушувала цього. Вона ніколи й нікому не заважала їхати в пошуках кращої долі.
В іншому Україна, на жаль, це СРСР доведений до абсолюту, коли відкинуті зайві пристойності. Є лише купка тих самих покидьків, які май же так само експлуатують територію й населення. Але зараз експлуататорам зовсім не потрібно думати, що буде завтра. Добре, що ми знову намагаємося це змінити. Добре, що замість населення в Україні з'явилась нація. Але ті, інші, всього цього не розуміють. Вони не є частина країни.
Я із перших, а мій батько із інших.
Намагаюсь з ним довго не розмовляти, бо все одно з'їде на тему війни. Він вже три рази задав мені ті самі запитання. Вже тричі отримав від мене на них відповідь. Він вже отримав набір зустрічних запитань, на які він не зміг дати відповіді. Але кожного разу він починає спочатку. Я не бажаю. Хай він сам живе в своєму задзеркаллі.
До речі на цю тему я можу розмовляти лише з тими, хто питає й слухає відповіді. Намагаюсь уникати розмови ні про що. Шкіра наростає. Провокації помічаю і здебільшого ігнорую. Хоча інколи, коли в доброму гуморі, можу й потролліти, з задоволенням.
Інколи мені здається, що бути там, на передовій, було б набагато простіше. Там речі більш контрастні. Там все справжнє. Правда. Зрада.
То є шлях воїна.
Я не воїн.
Поки що.
Не боюсь і не бажаю. Сподіваюсь не буде потреби. Але й ховатись не буду.
2014-06-26 05:36 pm

(no subject)

Лише факти.
У Російській Імперії було проведено лише один єдиний перепис населення. У 1897 році.
В ньому не рахували населення за національностями, лише за мовами.
В якості рідної малоросійську мову визначило 22 380 551. Їх прийнято вважати українцями.
Загалом населення імперії 125 640 021.
У відсотках 17,8%.
Великороси - 55 667 469 або 44,3%.
В 1989 році у СРСР рахували як за національною ознакою так і за мовою.
Загалом населення 285 742 511.
Визнали себе українцями 44 186 006 або 15,5%.
Українці, які визнали українську за рідну 35 820 999 або 12,5%.
Росіяни - 145 155 489 або 50,8%.
Росіяни, які визнали російську за рідну 144 835 711 або 50,7%.
А висновки й коментарі зробить самі.

джерело demoscope.ru
2014-06-25 07:17 pm

(no subject)

2014/05/03
на 27 квітня планувався марш єдності за Україну, який організували Ультрас Металіста і Дніпра.
Колоради зібрали натовп (500-700 чол.), який надавив на ментів та пройшов 2 кордони на розі вул. Плехановська та пр.Гагаріна в напрямку стадіону. Ці кордони повинні були запобігти будь яким контактам проміж таборами. Коли кордони було прорвано, ультраси перегрупувалися і зустріли супротивників... Колоради тікали, стріляючи з пістолетів. Було побито декілька машин. Знайомий тестя, офіцер ППС, був поранений колорадом ножем у ногу.

2го травня планувався черговий марш єдності в Одесі, де на виїзді грав Металіст. Колоради вимагали помсти. Це було в усіх публіках в соц.мережах. Про це були розмови по Zello. Ще за пару годин до події на каналі "Антимайдан Харьков" якийсь одесит уточнював чи виїхали ультраси Металісту та хвалився, що вони помстяться за 27/03 у Харкові. Весь канал радо чекав на помсту.
В Одесі під прикриттям ментів стався напад на марш. Частина нападників мали на руках червоні пов'язки, як і частина ментів. Було вбито 2 учасники маршу єдності. Марш єдності з Ультрас, самооборони та одеситів пішов в контрнаступ. Менти розбіглися, вони відмовились арештовувати колорадів. Після цього марш розгромив колорадів. Їх залишки закрилися в будинку профспілок. По маршу вели вогонь з даху. Обидві сторони обмінювалися камінням, коктейлями Молотова. У будинку почалась пожежа. В наслідок бездіяльності МВС загинуло десь 40 людей, 170 поранених, 17 важких.
Харківські колоради всю ніч намагаються з'ясувати, як харківський Ультрас буде повертатися до дому, щоб ним помститися.
Трансляція матчу показує, що вболівальники були на трибунах, тому є питання участі харківських ультрасів в контрнаступі...

Колоради ведуть відлік громадянської війни з 27 квітня, коли їм не вдалося безкарно побити патріотів. Першого разу, як вони отримали достойну відповідь, почали скиглити про громадянську війну, про те що їх нищать, про те що до того вони били патріотів це було гарно, а тепер отримавши відповідь кажуть про неможливість проживання в одній країні, та необхідність знищення патріотів України та їх сімей.
2014-06-25 06:46 pm

(no subject)

Де що не встигаю постити тут, занотовую будь де. Знаходжу. Тут і далі такі пости супроводжую датами.
2014/05/22
Колоради продовжують наслідувати Майдану. Назви, гасла, устрій майдану, Zello, автомайдан, розфарбовування міста символами, збір грошей та інше.
Днями натрапив, на аматорський кліп про загиблих у будинку профспілок в Одесі (ніхто не повинен так гинути). Кліп про загиблих колорадів на пісню "Воїни світла" Ляписів...
Німа сцена. Оплески. Всі вільні. Театр абсурду продовжує гастролі.
З власного в колорадів невизнання опонентів, фантастичний рівень насильства на випередження, використання кримінального елемента та руйнування майже всього до чого доторкнулися...
На нашому боці правда, і сподіваюсь, що й поки що майбутня, але перемога.
2014-06-03 03:18 pm

(no subject)

в ніч на 02/06/14 майже все місто прокинулось з однією думкою, невже війна прийшла і в Харків. То дуже сильний майже вибух, і зразу ще серія. І спалахи. Через кілька секунд стало зрозуміло, що то надзвичайно потужний гуркіт, але грому, добре що лише гроза.
****
В мого однокурсника дальні родичі, якась дальня сестра та її чоловік, ще взимку "працювали" під крилом Гепи. Вона поливала зеленкою адвоката Юльки Власенка. На початку березня перебралися до Криму, де приймали активну участь в анексії та пов'язаних заходах. Коли активні дії в Криму закінчились він опинився в військовому таборі в Ростові, де пройшов підготовку. По закінченню був перекинутий до Донецька, де 26 травня під час захоплення аеропорту перетворився на вантаж 200. Зараз подзвонили її батьку, забирайте тіло зятя. Де вона, не відомо...
Ось така половина історії однієї зради.
****
Кожен кому не подобається країна в якій він проживає має вибір або їхати з неї, або змінювати її. Але він має бути покараний за руйнування цієї країни, особливо коли він використовує зброю за для руйнації.
Чи має окрема територія право на самовизначення? Звісно що, так! Але це самовизначення повинно відбуватись виключно політичним шляхом. Цій шлях триватиме роки. Наприклад, Каталонія, Шотландія.
Ніякого самовизначення на території Донецької та Луганської областей не має. Немає ні єдиної партії, немає ні єдиної громадської організації, які б можна було назвати представниками 50%+1 громадян проживаючих на цих територіях. Є радикали, є бойовики, є кримінальники, є громадяни Росії, є етнічні росіяни (є інші, але це вагомі категорії). Всі вони воюють проти Америки та міфічних "фашистів" за інтереси Росії, фактично проти України та в Україні.
2014-05-30 08:50 pm
Entry tags:

Порядок vs Стабільність

До речі, ось те слово, яке мені подобається. Порядок.
Це те, чого дійсно треба вимагати, це те за що треба боротися.
Замість безглуздої "стабільності".
Порядок та розвиток - майже гасло)))
нарешті тему закрито
2014-05-30 10:43 am
Entry tags:

Інші цікаво

"Россия — хрупкая стенка между двумя могучими врагами: внутренним и внешним. Внешний враг бросает внутреннему свои грязные деньги, нашим чиновникам приходится в свободное от работы время вывозить их мешками обратно". (с) Леонид Каганов, Москва
і ще трошки на додачу