[personal profile] yuka13
Настав час поділитися власними враженнями від #вибори.
Я пройшов всі стадії від отримання бюлетенів, їх підрахунку, маркуванню та "печатанию", через підготовку дільниці, день голосування, підрахунок, написання протоколів, аж до здачі протоколів та бюлетенів в ТВК замість голови (про цього кадра буде окремо).
***
Коаліції повинно бути соромно, що в 2015 році був прийнятий цей закон про місцеві вибори. Це ганьба.
На нашій дільниці результати виборів були пораховані до першої години, до третьої ми писали протоколи, до шостої інші документи.
Я розумію, що громадяни (в середньому по палаті) моєї країни, ще готові продавати свої голоси, тому електронне голосування на дому на зразок Естонії нам ще не доречно. Але ж...
Цього рукописного аду можна було уникнути, встановивши на кожній дільниці термінал, через який можна було внести данні в базу даних, затвердити їх ЕЦП членів ДВК в присутності спостерігачів. Роздрукувати готові протоколи і підписати їх за 30 хвилин максимум. поки ми їхали в ТВК, там могли би перевірити данні, прийняти в нас "первічку", не зачитуючи зі сцени ті протоколи, тому що вони вже були б доступні сайті будь кому.
Нагадаю, макулатура вкрала 5 годин нашого життя, чекання в черзі ще 4,5.
Середній вік комісії 34 років. 6 з них студенти. Так от, вони вже ніколи в житті не будуть працювати членами ДВК. Гарантую на 99%.
***
Можу гарантувати, що на нашій дільниці незважаючи на невеличкі процедурні відхилення від букви закону, волевиявлення зафіксовано достовірно. Суттєво спаплюжити результат не було можливості ні в кого. Комісія відпрацювала в цілому добре. Я проконтролював результат до ТВК. Далі повноваження закінчились.
***
Перше, що побачив у ФБ, коли з'явилась хвилинка, це те що бабушки знову обирають нам майбутнє, та заклики до молоді прийти на вибори. Я маю вам, що сказати.
Наша дільниця - це студентські гуртожитки. Середній вік 23+/-2.
Як мінімум два гуртожитки (Інфіз - не плутати з інженерно-фізичним, та Общепіт) кошмарили студеїв весь день, їм не давали спати і гнали на вибори і у восьмій, і в час по обіді і в чотири.
Звісно, їм казали за кого голосувати. О десятій штаб знав про це...
Частина з молоді пошкодила бюлетені, а частина вдалась до протестного голосування. Саме тому сморчок отримав менше 50%, а Дарт Вейдер та його блок зовсім трошки не дотягнули до #Сітенко та #Самопоміч.
Власне ось вам і відповідь на риторичні запитання. В цій країні виросло покоління Вконтакті, яке може в знак протесту лише поржати.
***
По обіді, розговорився з парою молодих членів ДВК, коли впевнився, що вони вже не підуть голосувати. При чому один з них сам почав мене розпитувати чому за сморчка не можна голосувати.
- Почему нельзя голосовать за Кернеса?
- Потому, что он вор.
- Я сам родом из Запорожья, по сравнению с ним Алексеевка, на которой живу цветущий сад. здесь хорошие дороги, чисто, освещение.
- Но ведь он же вор!
- Ну и что? Остальные тоже воруют, но этот что-то делает.
- А ты знаешь, что первой "профессией" Кернеса были наперстки? Он прекрасно знает, что лох сначала должен выиграть, чтобы его потом раздеть как липку? А ты знаешь, что он должен был сделать в 3-4 раза больше, чем сделал? А ты знаешь, что ради парка Горького заложили всю коммунальную собственность по ул.Сумской? Твое Запорожье в отличие от Харькова не имело возможности брать кредиты под гос.гарантии под Евро2012. Я не удивлюсь, если узнаю, что Харьков на грани банкротства, и будет отдавать долги следующие лет двадцать...
Я ще хвилин 40 мив йому мозок. Йому та ще одному колезы. Схоже ще кілька людей подивляться на "лавочки" під іншим кутом.
***
Ось де трагедія, молодь готова голосувати за крадіїв, якщо вони зроблять Гепаленд. Якщо на неї натиснути, то вона в пику обере клоуна.
***
Дивлячись на результати по місту, зрозуміло (хоча це було очевидно й до виборів), що на Україні немає людини здатної виграти вибори в Кернеса в чесному двобої.
Таж Самопоміч повинна була це розуміти. Намагались швидким висування Сітенка в якості єдиного кандидата обскакати колег по демократичному флангу і вскочити в дамки.
Вухо від оселедця (с).
Кернеса на цих виборах можна було перемогти лише, як би його не було в списках. Для цього потрібно було розслідувати діяльність комунальних підприємств, там багато. Я розумію, що влада гальмує, але це ж могли зробити журналісти. А по знайденим кейсам вимагати роботи прокуратури, саботаж якої треба було давити через суди.
Часу було вдосталь. Розумію, що можливо #солнцеликий важко вхопити за руку, але за останній рік навколо нього була можливість створити випалене коло, всі його поплічники мали бути під слідством. В цьому випадку й у #виродження було б менше ресурсів і кадрів.
А власне #виродження була можливість обійти легко, але за для цього повинен був бути лише один його конкурент. Лише один демократичний ліберальний блок.
Тому ще раз поздоровляю #Самопоміч з поразкою. Вона заслужена. Недопрацювали. Стратегічно. З тактикою все добре, інших обійшли.
***
День виборів. Дільниця 631108. Голос з кабінки:
"Ого, сколько букв!!!"
***
Це не все, далі буде.
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

yuka13

January 2017

S M T W T F S
1234567
89 1011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Oct. 17th, 2017 04:58 pm
Powered by Dreamwidth Studios